Онлайн-аукціони поповнили бюджет України на 23,5 млрд гривень

Онлайн-аукціони поповнили бюджет України на 23,5 млрд гривень
303505 ПЕРЕГЛЯДІВ

З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну онлайн-аукціони в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі поповнили бюджети різних рівнів на понад 23,5 млрд гривень. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Власне, Фонд гарантування вкладів залучив найбільше коштів за результатами аукціонів — близько 6,5 млрд гривень. Своєю чергою мала приватизація поповнила державний та місцеві бюджети на майже 5,6 млрд гривень. Ще понад 3,7 млрд гривень отримали організатори торгів з реалізації активів у справах про банкрутство для розрахунків з кредиторами.

«Від початку повномасштабного вторгнення державна електронна торгова система Прозорро.Продажі допомогла заробити державі понад 23 млрд гривень. Тобто четверту частину від суми всіх доходів у 83 мільярди гривень, залучених до бюджетів різних рівнів, онлайн-аукціони принесли вже після 24 лютого 2022 року. Це приклад того, як через підвищення ефективності управління своїми активами, держава в тому числі інвестує у зміцнення економіки. Понад 40 тисяч учасників, серед них — малий, середній та великий бізнеси змагалися за активи держави, громад й приватних власників після 24 лютого 2022 року. У комплексі з державною політикою, а також програмами Міністерства економіки для бізнесу це дозволяє стимулювати розвиток багатьох ринків та генерувати надходження для відновлення країни в умовах війни», — сказала Перший віцепрем'єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Починаючи з 24 лютого 2022 року і до сьогодні онлайн-аукціони в системі оголосили майже 5 тисяч організаторів, виставивши для продажу або здачі в оренду свої активи по всій країні.

За ці два роки воєнного стану в системі відбулося понад 36 тисяч аукціонів. Більш як половину з них організували в системі органи місцевого самоврядування, реалізувавши комунального майна на понад 3 млрд гривень. Ці кошти для своїх бюджетів ОМС отримали від малої приватизації, оренди майна та реалізації земельних ділянок. Серед громад лідерами за кількістю успішних торгів є Кривий Ріг, Чернівці  та Львів.

«В середньому на торгах під час воєнного стану конкурують понад два учасники. Водночас є активи, які мають вищий попит. Зокрема, це — оренда вагонів Центру транспортної логістики АТ «Укрзалізниця», позитивна динаміка реалізації яких хоч і сповільнилася, однак залишається оптимістичною: за них змагається в середньому до пʼяти учасників. За державні обʼєкти малої приватизації, земельні ділянки та спецдозволи на видобуток надр на онлайн-аукціонах змагається близько трьох учасників», — розповів Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі.

Найдорожчим реалізованим активом за період воєнного стану є спецдозвіл на користування надрами – Площа Майорівська — за нього переможець сплатив понад 1,1 млрд гривень. До топ-3 активів з найвищою вартістю також потрапило майно збанкрутілого ПАТ «Іллічівський олійножировий комбінат» за майже 700 млн грн та права вимоги за кредитними договорами із забезпеченням у вигляді електростанції на сонячних батареях, її обладнання та бездокументарних акцій, які продав ФГВ за понад 680 млн гривень.

  • Нагадаємо, що раніше Європейський парламент підтримав Регламент щодо започаткування Ukraine Facility. Згідно з цією програмою, Україна отримає від ЄС підтримку обсягом 50 млрд євро діятиме з 2024 до 2027 року, з яких 38,27 млрд євро буде спрямовано на підтримку державного бюджету. Регламент визначає напрями, форми та порядок надання фінансової підтримки для України.
Мої відео